Foam rolling / Válečkování

19.03.2021

Uvolnění-regenerace - prevence

Myofasciální uvolňování  je typ ošetření, které se používá ke snížení napětí a bolesti v systému pojivové tkáně těla. Je určen ke zlepšení rozsahu pohybu, flexibility, stability, síly, výkonu a zotavení. Funguje také jako prevence proti zranění a svalovým bolestem.

Terapeuti s myofasciálním uvolňováním často popisují dysfunkční oblasti fascie jako spouštěcí body, uzly, adheze, lana nebo tkáně jizev. 

Uvolnění těchto spouštěcích bodů nebo uzlů, stejně jako okolní oblast, je předmětem léčby myofasciálního uvolnění. Nejenže to rozptyluje bolest v konkrétním spouštěcím bodě, ale může také pomoci zastavit bolest "zvlnění" do jiných částí těla.


. Pomáhá obnovit správnou mechaniku těla
. Pomáhá snižovat bolest
. Zvyšuje sílu a výkon
. Zvyšuje flexibilitu


Na tomto kurzu si představíme pomůcky jako jsou pěnové válce různých měkkostí a tvarů, různé masážní míčky, tyče i běžně dostupné prostředky, které máte doma k dispozici. 

Důkladně si řekneme a ukážeme správné techniky, které Vám uvolní celé tělo jednoduchou a bezpečnou cestou se spoustou benefitů. 

Kurz je vhodný pro aktivní sportovce, kteří si chtějí zlepšit přípravu na výkon, samotný výkon, tak i následnou regeneraci. Využití automasážních technik ocení i běžný člověk, který potřebuje ulevit od bolesti a uvolnit své tělo třeba při  sedavém zaměstnání.

V ceně kurzu je tištěný manuál s důležitými informacemi, do kterého si můžete dělat v průběhu kurzu poznámky + po kurzu Vám zašleme video s jednotlivými cviky a technikami.


Datum :  pátek 26.2.2021

Čas: 17 : 30

Rozsah : 3 hodiny

Místo : Rebels Gym

Cena : 500,-

Kapacita: 10 osob

Kurz povede: Petr Gotvald

Registrace

Pro 1OO% registraci uhraďte celou částku na účet.č. 123-2098180247/0100. Pokud se nemůžete kurzu zúčastnit, můžete místo sebe zvolit náhradu. Částka je však nevratná.