Zvedání zátěže - silná a zdravá záda

12.03.2021

Nejlepší z nejlepších

Ano je to tak, zvedání zátěže ( deadlift ) je jedničkou v silovém a kondičním tréninku. Ale také je to pohyb, který denně vykonáváme celkem často. Každý den něco zvedáme, ať už něco těžšího, tak lehčího. A často nejde ani tak o váhu samotnou, ale jakou technikou to děláme a kolikrát to uděláme. A přitom tento pohyb patří do našich přirozených pohybových vzorů stejně tak jako třeba dřep.

Představte si, že každý ohyb, každé špatné zvednutí byť, nezvedáte nic těžkého, se počítá jako malé puzzle do Vašeho výsledného obrázku. Proto je třeba se nad tímto pohybem zamyslet, aby ve finále nebyl na tom obrazu Quasimodo.

Kromě správné techniky pohybu jde o několik dalších aspektů, které s tímto pohybem souvisí. Hlavním bodem je správné dýchání a dostatečné pohybové rozsahy. Když budete někde v pohybu něčím omezení, nedostaneme se do tohoto pohybového vzoru. Pokud neumíte dobře dýchat, samotná technika Vám je takřka k ničemu.

Deadlift nás naučí správný a bezpečný způsob zvedání zátěže ze země a posílí posteriorní řetězec - hamstringy, hýždě, záda, křídla... a řadu dalších svalů.

Bolest = slabost = špatná technika

Často se setkávám s tím, že klienti trpí bolestmi zad. A v hodně případech jde o to, že jsou slabí, ztuhlí a daný pohyb technicky ani silově nezvládají. Což má za následek bolest. Takže samotný cvik ani pohyb není vůbec špatný, ba naopak. Problémem je, když něco zvedáme špatnou technikou a ještě jsme slabí.

Obsah Kurzu

. Pohybová příprava - zlepšení rozsahů, příprava na daný pohyb
. Brániční a silové dýchání
. Technika pohybového vzoru
. Zvedání zátěže
. Uvolnění

Kurz je určen pro aktivní sportovce, kteří cvičí se zátěží. 

Stejně tak pro běžného člověka, který často manipuluje se zátěží. 

Pro ty, kteří trpí bolestmi zad při zvedání zátěže.

V ceně máte tištěný manuál s nejdůležitějšími informacemi s prostorem pro Vaše poznámky. Po ukončení kurzu Vám zašleme video s jednotlivými cviky a technikami.


Rozsah kurzu : cca 3 hodiny
Termín : 12.3.2021
Čas : 17:30
Místo : Rebels Gym
Cena 500,-
Kapacita : 10 osob
Kurz povede : Petr Gotvald


Registrace

Pro 1OO% registraci uhraďte celou částku na účet.č. 123-2098180247/0100. Pokud se nemůžete kurzu zúčastnit, můžete místo sebe zvolit náhradu. Částka je však nevratná.